Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Mire érdemes odafigyelni az evezőpad használatakor?

Ha megfigyeljük, az evezőpad minden konditeremben az egyik legalapvetőbb edzőgép, aminek a használata meglehetősen kedvelt a felhasználók körében.

Népszerűségét annak köszönheti, hogy rendkívül hatékonyan átformálja a test izmait, a kar-, a hát-, és a vállizmokra fókuszálva. Mint, ahogy minden gépnél, az evezőpad esetében is érdemes odafigyelni néhány dologra.

Egyrészt azért, hogy az elvégzett gyakorlatok kellőképpen hatékonyak legyenek, másrészt pedig azért, hogy elkerüljük az izomsérüléseket, melyek akár több napon keresztül is nagy fájdalmakat tudnak okozni. Az első, és egyik legfontosabb feladat az evező mozgás elsajátítása, mondhatni a valódi evezés imitálása, ami elméletben nagyon egyszerűnek tűnik, de amikor a gyakorlatban is produkálni kell, akkor sokaknak gondjaik vannak vele. Nagyon fontos például, hogy a hátunk végig egyenes maradjon, és a gyakorlatokat egyenletesen végezzük, ellenkező esetben könnyen kitehetjük magunkat a derékfájdalomnak, gerincbántalmaknak. Az evezés kiinduló pozíciójában a lábaink hajlítva, a karunk pedig nyújtva van. A mozgást a lábunkkal indítjuk el, mégpedig úgy, hogy hátratoljuk magunkat az evezőpadon, a végponton pedig a karunkat is magunkhoz húzzuk.

Ezt követően az ülést és a fogantyút is visszaengedjük az eredeti állapotukba. Mivel itt az izmaink is elernyednek, ezért ezt pihenő fázisnak nevezzük. A gyakorlatból érdemes több sorozatot is megcsinálni annak érdekében, hogy látványos eredményt érjünk el, de mindig figyeljünk a helyes testtartásra, illetve a súlyok nagyságára!

Tartalomhoz tartozó címkék: edzőpad evezőpad